×
×

احداث مسکن روستایی، از مهاجرت روستاییان جلوگیری می‌کند

 • کد نوشته: 4974
 • اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۳
 • 17 بازدید
 • ۰
 • معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: اقدامات بنیاد مسکن و بانک‌ها در کمک به احداث مسکن روستایی، از مهاجرت روستاییان جلوگیری می‌کند.
  احداث مسکن روستایی، از مهاجرت روستاییان جلوگیری می‌کند

  سیدکمال‌الدین میرجعفریان در نشست بررسی وضعیت جذب تسهیلات مسکن روستایی با تأکید بر توجه جدی بنیاد مسکن و بانک‌ها در خصوص اختصاص تسهیلات و فراهم کردن زمینه احداث مسکن روستایی، کمک به روستاییان در این راستا را موجب جلوگیری از مهاجرت آنان دانست.

  او گفت: توجه جدی بنیاد مسکن و بانک‌ها برای اختصاص تسهیلات و فراهم کردن زمینه احداث مسکن روستایی برای روستاییان، موجب جلوگیری از مهاجرت آنان می‌شود.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل افزود: در این زمینه باید بانک‌ها و بنیاد مسکن فراتر از وظایف اداری عمل کنند، چراکه این موضوع در بعد اجتماعی و فرهنگی نیز به نفع استان اردبیل است.

  میرجعفریان با اشاره به عواقب مهاجرت روستاییان به شهر‌ها و ایجاد حاشیه‌نشینی و معضلات اجتماعی ناشی از آن، بیان کرد: ایجاد بستر ماندگاری روستاییان در روستا‌های خود، سرمایه‌گذاری برای پیشگیری از مشکلات مهاجرت است.

  او با یادآوری اقدامات انجام‌گرفته و تسهیلات اعطایی در سال گذشته به بحث مسکن روستایی، تصریح کرد: بنیاد مسکن باید نسبت به تأمین زمین و یا تسهیل اقدامات برای روستاییان دارای زمین جهت احداث مسکن اقدام کند.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: بانک‌ها هم لازم است به‌صورت جهادی در خصوص جذب سهمیه ابلاغی استان اردبیل در بخش تسهیلات مسکن روستایی تلاش کرده و در فصل کاری زمینه اجرای مسکن را برای روستاییان فراهم آورند.

   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *