×
×

ثبت ۴ اثر از آذربایجان‌شرقی در فهرست آثار ملی منقول ایران

 • کد نوشته: 5018
 • اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۳
 • 29 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از ثبت ۴ اثر تاریخی  استان در فهرست آثار ملی منقول ایران خبر داد.
  ثبت ۴ اثر از آذربایجان‌شرقی در فهرست آثار ملی منقول ایران

   حمزه‌زاده اظهار کرد: طی جلسه ثبت آثار منقول که در ۱۳ اردیبهشت در دفتر ثبت آثار وزارتخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور برگزار شد ۴ اثر تاریخی منقول آذربایجان‌شرقی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: آلبوم اسناد خطی و تصویری استاد شهریار شاعر نامی خطه آذربایجان که هم اکنون در خانه موزه استاد شهریار واقع در شهر تبریز نگهداری می‌شود به عنوان اولین اثر در فهرست آثار ملی منقول کشور به ثبت رسید.

  او افزود: جلیقه و کلاه استاد شهریار نیز به عنوان دومین و سومین اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی منقول ایران با قدمتی مربوط به تاریخ معاصر ثبت شدند که این آثار نیز در خانه موزه تاریخی استاد شهریار نگهداری می‌شوند.

  حمزه‌زاده تبریز را به عنوان نخستین شهر مجهز به تجهیزات و سازمان آتش‌نشانی عنوان کرد و گفت: پمپ دستی آتش‌نشانی تبریز چهارمین اثر ثبت شده در طی این جلسه بود که با قدمتی مرتبط با دوره قاجاریه هم‌اکنون در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز نگهداری می‌شود.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *