×
×

صادرات ۸۵ درصد سیب درختی کشور از گمرکات آذربایجان‌غربی

 • کد نوشته: 5026
 • اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۳
 • 14 بازدید
 • ۰
 • رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۶۴۲ هزار تن سیب درختی از گمرکات آذربایجان‌غربی صادر شده است.
  صادرات ۸۵ درصد سیب درختی کشور از گمرکات آذربایجان‌غربی

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در جلسه بررسی راهکار‌های توان صادراتی محصول سیب استان در ارومیه گفت: در سال گذشته از مجموع ۷۵۵ هزار تن سیب صادر شده از کشور ایران به کشور‌های هدف، ۶۴۲ هزار تن سیب فقط از طریق گمرکات استان به کشور‌های هدف صادر شده است که افزون بر ۸۵ درصد از سیب درختی صادر شده از کشور را شامل می شود.

  خسرو شهبازی افزود: تاکنون سیب درختی درجه ۲ و مخلوط آذربایجان غربی به صورت فله‌ای و بسته بندی در باغات استان به کشور عراق صادر شده است که  این موضوع به صادرات سیب استان در سال‌های آینده لطمه وارد می‌کند.

  وی ادامه داد: استان آذربایجان غربی آمادگی سورت و بسته بندی محصول سیب صادراتی و حتی لوکس در هر سایز و اندازه‌ای به این کشور را دارد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به سفر هیات عراقی به استان گفت: بحث برگشت ارز، حمل یک سره سیب در پایانه‌های اقلیم کردستان عراق، نوع سورت و بسته بندی نیز در سفر این هیات بررسی شد.

  وی ادامه داد: هیات عراقی نهالستان ها، صنایع تبدیلی و تکمیلی و مزارع و باغات استان را مشاهده کردند و هدف تسهیل صادرات انواع میوه‌ها و محصولات کشاورزی و توسعه آن به کشور عراق بوده است.

  شهبازی اضافه کرد: طبق توافقات انجام شده، در سفر رییس جمهور عراق به کشور ایران که در آینده نزدیک انجام می‌گیرد، دو طرف تفاهم نامه‌ای برای تسهیل و روان سازی صادرات محصولات کشاورزی منعقد خواهند کرد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به لزوم داشتن تقویم زراعی کشور هدف برای برنامه ریزی صادراتی بیان کرد: استان آذربایجان غربی در تمامی فصول علاوه بر محصولات کشاورزی آمادگی تامین کالا‌ها و محصولات مورد نیاز کشور عراق با توجه به تقویم زراعی کشور را داراست.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *