×
×

ارائه بیش از سه میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در اردبیل

 • کد نوشته: 5338
 • خرداد ۲, ۱۴۰۳
 • 18 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای ارائه سه میلیون و ۱۲ هزار نفرساعت آموزش‌های مهارتی در اردبیل خبر داد.
  ارائه بیش از سه میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در اردبیل

  رحیم یونسی گفت: امسال در راستای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» و سیاست‌های سازمانی مبنی بر گسترش فعالیت‌های بخش خصوصی با ایجاد بستر‌های مناسب به من منظور گسترش حضور بخش غیردولتی برای ارتقای انگیزه آنها در توسعه آموزش‌های مهارتی تلاش همه جانبه‌ای آغاز شده است.
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل افزود: بر همین اساس و با توجه به پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال سه میلیون و ۱۲ هزار نفرساعت آموزش در رشته‌های مختلف مهارتی در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان ارائه خواهد شد.
  او با اشاره به تعهد‌های بخش خصوصی در ارائه آموزش‌های مهارتی گفت: تعهد آموزشی پیش‌بینی شده برای آموزشگاه‌های آزاد استان در چهار خوشه خدمات، صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر است.
  یونسی خدمات را شامل امور مالی و بازرگانی، بهداشت و ایمنی، خدمات آموزشی، صنایع پوشاک، فناوری اطلاعات، مراقبت و زیبایی، صنعت را شامل برق، ساختمان، صنایع نساجی و عمران، فرهنگ و هنر را شامل صنایع‌دستی، بافت و دوخت‌های سنتی، فرش، هنر‌های تجسمی و هنر‌های تزیینی) و کشاورزی را شامل خدمات تغذیه‌ای و صنایع غذایی عنوان کرد.
  او همچنین با اشاره به تلاش‌ها برای توسعه بخش خصوصی در استان اردبیل در سال جاری، افزود: تعداد ۳۲۳ آموزشگاه آزاد و دولتی فنی و حرفه‌ای در حال حاضر زیر نظر اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فعالیت دارند که شامل ۲۶۸ آموزشگاه ویژه بانوان و ۵۵ آموزشگاه ویژه آقایان است.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *