×
×

هشدار سازمان جهادکشاورزی نسبت به بارش‌های سنگین در آذربایجان شرقی

 • کد نوشته: 5405
 • خرداد ۵, ۱۴۰۳
 • 23 بازدید
 • ۰
 • سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی نسبت به بارش‌های سنگین و وقوع سیل‌های مهیب در برخی از نقاط استان همچون سراب هشدار داد.
  هشدار سازمان جهادکشاورزی نسبت به بارش‌های سنگین در آذربایجان شرقی

   مهیا بودن یکی از حساس‌ترین شاخص‌های دخیل در وقوع بارش‌های رگباری و تندری در آذربایجان شرقی و استان‌های شمال غرب کشور طی ساعات پیش رو پیش بینی شده است و احتمال بارش‌های غافلگیر کننده و وقوع حوادثی ناشی از بارش‌های شدید آنی، ریزش سنگین تگرگ، وقوع پی در پی رعدوبرق، اصابت صاعقه‌های مهیب و… را به شدت افزایش می‌دهد.

  طی ساعات آینده از ظهر و عصر تا اواخر وقت امشب در برخی مناطق شاهد رشد ابر، رگبار، رعدوبرق و محلا ریزش تگرگ، اصابت صاعقه و سایر حوادث متعاقب ناشی از فعالیت ابر‌های همرفتی و جوششی خواهیم بود.

  از نزدیک شدن و اتراق در حریم و بستر رودخانه‌ها، مسیل‌ها و دره‌های سیل گیر خودداری نموده و در صورت شنیدن صدای غرش آسمان در فضای باز خود را از اصابت صاعقه ایمن کنید.

  از بامداد امشب در طول روز شنبه ۵ خرداد و تا روز یکشنبه شاهد بارش سنگین در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خواهیم بود و احتمال سیلابی شدن در برخی از شهرستان‌های نیمه شرقی استان به ویژه شهرستان سراب (بارش بالای ۳۰ میلی متر) بالا می‌باشد.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *