×
×

ایجاد پردیس بین المللی دانشگاه تبریز در منطقه آزاد ماکو

 • کد نوشته: 5453
 • خرداد ۶, ۱۴۰۳
 • 19 بازدید
 • ۰
 • منطقه آزاد ماکو و دانشگاه تبریز برای ایجاد پردیس بین المللی این دانشگاه در منطقه آزاد ماکو موافقت کردند.
  ایجاد پردیس بین المللی دانشگاه تبریز در منطقه آزاد ماکو

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو  در دیدار با رییس دانشگاه تبریز  ماکو را مستعد منطقه آزاد علمی و دانشگاهی شدن دانست و گفت: منطقه آزاد ماکو می تواند مرکز گردهمایی دانشجویان ایرانی و خارجی باشد.

   حسین گروسی با بیان اینکه مناطق آزاد برای رقابت با دانشگاه‌های خارجی موقعیت خوبی دارند افزود: می‌توان با فراهم آوردن زمینه ایجاد بستر دانشگاهی معتبر و جذب دانشجویان خارجی با دانشگاه‌های کشور‌های همجور رقابت کرد.

  وی با بیان اینکه ارتباط اورگانیک بین دانشگاه و صنعت مغفول واقع شده است ادامه داد: غیر از رشته‌های علوم پزشکی ارتباط دانشگاه در دیگر رشته‌ها با دانشگاه‌ها آنطور که باید ایجاد نشده و این درحالیست که نقش دانشگاه‌ها در کشور‌های توسعه یافته و توسعه یافتگی آنان بسیار مهم است.

  رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو از ایجاد شهرک‌های هوشمند برمبنای اقتصاد دانش بنیان در این منطقه خبر داد و اذعان داشت: ماکو بهترین موقعیت برای پردیس دانشگاهی را داشته و می‌تواند به عنوان نقطه اتصال دانشجویان ایرانی و خارجی قلمداد شود.

  رئیس دانشگاه تبریز نیز در این دیدار با اشاره به اینکه این دانشگاه بزرگترین و مهمترین دانشگاه شمالغرب کشور است و دو هزار ۱۰۰ نفر دانشجوی خارجی در آن تحصیل می کنند افزود: تحصیل در دانشگاه سراسری تبریز هم کم هزینه بوده و هم ارزش مدرک بالایی دارد و می‌تواند جایگزینی برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور‌های همسایه باشد.

  صفر نصراله زاده با اعلام اینکه این دانشگاه جزو ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان است اضافه کرد: پردیس دانشگاه تبریز در ماکو می‌تواند فرصت جدید تحصیل وآموزش عالی در منطقه آزاد ماکو را ایجاد نماید.

  وی ادامه داد: می‌توان با ایجاد رشته‌های مشترک با دانشگاه های بین المللی منطقه و یا کشور‌های دیگر در جذب دانشجو بیشتر از مناطق دیگر موفق شد.

  در ادامه این نشست با امضای تفاهم نامه ای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو  و  رییس دانشگاه تبریز برای ایجاد پردیس بین المللی این دانشگاه در منطقه آزاد ماکو موافقت کردند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *