×
×

بیکاری ۴۲ درصد تحصیلکردگان آذربایجان شرقی

 • کد نوشته: 5533
 • خرداد ۹, ۱۴۰۳
 • 21 بازدید
 • ۰
 • معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در تبریز آمار بالای بیکاری تحصیل کردگان دانشگاهی را در استان زنگ خطر جدی توصیف کردوگفت:آمار موجود حاکی از آن است که ۴۲ درصد جوانان تحصیل کرده آذربایجان شرقی بیکارند.
  بیکاری ۴۲ درصد تحصیلکردگان آذربایجان شرقی

  کلهر در یکصدو پنجمین ستاد ساماندهی امور جوانان استان گفت:  کشورمان به لحاظ سن ورود جوانان به بازار کار بیش از یک دهه از دنیا عقب است.

  وی بیان کرد: در حالیکه میانگین سن ورود به بازار کار در دنیا ۱۸ تا ۱۹ سالگی است این رقم در کشور ما حدود ۳۰ سال است که آن هم با مدرک بدون مهارت و توانمندی همراه است.

  معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر آسیب شناسی برنامه‌های اجراشده در حوزه جوانان تصریح کرد: متاسفانه مخاطبان ما که جوانان هستند از عملکرد نظام اداری و اجرایی رضایت ندارند.

  معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی هم گفت: برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، باید از همه امکانات و ظرفیت دستگاه‌های اجرایی استان به نحو مطلوب و مناسب استفاده شود.
  یکانی با تاکید بر افزایش مرکز اوقات فراغت و کاهش هزینه‌های این مراکز افزود: متأسفانه اطلاع‌رسانی ضعیف و ناقص در این راستا به ویژه در بخش دولتی برنامه‌های این حوزه را با چالش مواجه کرده است.

   در پایان این نشست از ۱۲ دستگاه اجرایی برتر و ۵ تشکل مردم نهاد برگزیده استان در زمینه اوقات فراغت تجلیل شد.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *