×
×

افتتاح هفتگی مدارس در استان اردبیل آغاز شد

 • کد نوشته: 5565
 • خرداد ۱۰, ۱۴۰۳
 • 15 بازدید
 • ۰
 • معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: قرار است هر هفته یک مدرسه در سطح استان افتتاح شده و یا عملیات اجرایی آن آغاز شود.
  افتتاح هفتگی مدارس در استان اردبیل آغاز شد

  سیدکمال الدین میرجعفریان امروز در آیین بهره برداری از یک واحد آموزشی در شهرستان گرمی با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی گفت: در دولت سیزدهم به بحث مدرسه‌سازی و افزایش سرانه فضا‌های آموزشی در استان اردبیل توجه جدی شده است.
  معاون امور عمرانی استاندار اردبیل افزود: قرار است در مدت چهار سال آینده ۲ هزار کلاس درس جدید با استفاده از ظرفیت خیرین، اعتبارات ملی، استانی و طرح مولدسازی احداث شود که تعدادی از این واحد‌ها در شهرستان مرزی و محروم گرمی اجرا خواهد شد.
  به گفته او، تلاش بر این است تا با تعادل بخشی و ایجاد توازن منطقه‌ای بتوانیم در شهرستان گرمی و انگوت سرانه فضای آموزشی را ارتقا داده و شرایط مناسبی را برای تحصیل دانش‌آموزان مهیا کنیم.
  مدیرکل کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل نیز در این آیین گفت: در شهرستان گرمی تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام مدرسه‌سازی با همراهی خیرین و استفاده از ظرفیت منابع ملی، استانی و مولدسازی در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود که تا مهرماه امسال، تعداد زیادی از این واحد‌های آموزشی در حال احداث تکمیل و تحویل آموزش‌وپرورش شود.
  بهزاد محمدی خلفلو با اشاره به آغاز عملیات احداث مدرسه ۶ کلاسه شهید تندگویان شهرستان گرمی از سال ۱۳۹۸ افزود: روند اجرایی این پروژه کند بود و در سفر پارسال استاندار اردبیل و دیدار‌های مردمی تأکید شد که این واحد آموزشی در سریع‌ترین زمان آماده بهره‌برداری شود که این مدرسه در بهمن‌ماه تحویل آموزش‌وپرورش شده و امروز به طور رسمی افتتاح شد.
  او زیربنای این مدرسه را ۸۰۰ مترمربع با محوطه‌سازی مناسبو اعتیار هزینه شده برای احداث آن را ۷۵ میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: در این مدرسه هم اکنون ۱۸۰ دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *