×
×

تولد ۳ قلو‌ها در خوی

 • کد نوشته: 5571
 • خرداد ۱۰, ۱۴۰۳
 • 32 بازدید
 • ۰
 • مادر خویی در نخستین زایمان خود صاحب ۳ قلو شد
  تولد ۳ قلو‌ها در خوی

  معاون درمانی دانشکده علوم پزشکی خوی در خصوص وضعیت سلامتی مادر جوان خویی که در نخستین زایمان خود صاحب یک دختر و دو پسر شده است به خبرنگاران گفت: وضعیت عمومی ۳ قلو‌ها و مادر بسیار خوب است، اما برای تثبیت شرایط و تغذیه مناسب در بدو تولد به بخش ویژه نوزادان منتقل شدند که در شرایط مطلوبی بسر می‌برند و به زودی به همراه مادرشان از بیمارستان ترخیص خواهند شد.

  دکتر حمید رضا عمرانی  گفت: به مادر و سه قلو‌ها بر اساس قانون جوانی جمعیت در بیمارستان خدمات ویژه و رایگان ارائه می‌شود.

  مادر و پدر این نوزادان ضمن ابراز رضایت و خوشحالی از تولد ۳ قلوها معتقدند خداوند با اعطای این ۳ قلوه‌ها رزق و روزی آنها را نیز فراهم می‌کند اما برای تامین نیاز‌های آنها به کمک مسئولان نیاز است.

  از ابتدای امسال ۱۵ مورد دو قلو زایی، یک مورد ۴ قلو زایی و یک مورد سه قلو زایی در بخش زایمان بیمارستان امام خمینی ره خوی به ثبت رسیده است  و از سال گذشته با راه اندازی مرکز درمان ناباروری در دانشکده علوم پزشکی خوی کام‌های بلندی در فرزند آوری زوج‌های نابارور برداشته شده است.

   رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی نیز گفت: با راه اندازی این مرکز در یک سال گذشته بیش از یک هزار زوج نابارور در این شهرستان شناسایی شدند که با اقدامات صورت گرفته ۲۲ زوج در حال حاضر دوران بارداری سپری می‌کنند.

  دکتر حبیب زاده از افزایش واقعه تولد در شهرستان خوی هم خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته ۵ هزار و ۲۸۶ فقره تولد در این شهرستان ثبت شد که نسبت به سال ماقبل ۷۸ فقره بیشتر بوده است.

  رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی افزود: از ابتدای امسال هم ۸۶۰ فقره تولد در بخش زایمان بیمارستان امام خمینی (ره) خوی ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد خوبی داشته است.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *