×
×

بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل رایگان است

 • کد نوشته: 5679
 • خرداد ۱۶, ۱۴۰۳
 • 19 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: بازدید از موزه تاریخ طبیعی این استان به مناسبت هفته محیط زیست رایگان است.
  بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل رایگان است

  حسن قاسم پور با بیان اینکه بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل از تاریخ ۱۶ تا ۲۲ خرداد ماه برای عموم مردم رایگان است، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند به جز ایام تعطیل، هر روز از ساعت ۸ تا ۱۴ از این موزه که در حاشیه شرقی دریاچه شورابیل، جنب دانشگاه پیام نور اردبیل قرار دارد، بازدید کنند.

  وی اظهار کرد: موزه تاریخ طبیعی با وجود گونه‌هایی از حیوانات پوست‌آرایی شده (تاکسیدرمی)، سنگواره‌ها و سنگ‌های مختلف مجموعه‌ای زیبا از طبیعت استان را در مقیاسی کوچک برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته است.

  وی بیان کرد: موزه تاریخ طبیعی اردبیل ۱۷ گونه پستاندار، ۸۵ گونه پرنده، ۲۰ گونه ماهی، ۱۲ گونه خزنده و دوزیست و نمونه های متنوعی از حشرات و تیپ‌های مختلف گیاهی را شامل می‌شود.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از اجرای برنامه های متنوع همزمان با هفته محیط زیست در نقاط مختلف این استان خبر داد.

  قاسم پور با بیان اینکه امسال شعار هفته محیط زیست “سهم من در تداوم حیات” نامگذاری شده است، اضافه کرد: هفته محیط زیست فرصت مناسبی برای فرهنگ‌سازی در خصوص این شعار است.

  وی از مردم، همیاران و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده و یا اطلاع از هر گونه تخلفات زیست‌محیطی مراتب را به اولین پاسگاه محیط‌بانی ، پاسگاه انتظامی و یا به سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰ حفاظت محیط‌زیست استان گزارش کنند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *