×
×

دوقلوزایی آهوی زرد در دشت مغان

 • کد نوشته: 5695
 • خرداد ۱۶, ۱۴۰۳
 • 17 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: امسال برای اولین بار شاهد زادآوری آهوی زرد در دشت مغان به صورت دوقلوزایی بودیم.
  دوقلوزایی آهوی زرد در دشت مغان

  حسن قاسم پور گفت: با توجه به اینکه در فصل بهار قرار داریم و اردبیل دارای تنوع زیستی بالاست در سایت فندقلوی شهرستان نمین شاهد زادآوری یک بره گوزن زرد ایرانی هستیم که خبر خوش برای دوستداران محیط زیست است.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به اینکه از دو سال قبل نسبت به انتقال گوزن زرد ایرانی به جای مرال در سایت فندقلو اقدام شده است، افزود: خبر خوش دیگر زادوولد اولین دوقلوی آهو در طبیعت مغان است که منتظر این رویداد نیز بودیم.

  او با بیان اینکه در سال ۱۴۰۳ اولین زادو ولد به صورت دوقلو توسط آهوی مغان انجام شد، تصریح کرد: برنامه احیای آهوی مغان در طبیعت با آوردن ۱۰ راس آهو از ایستگاه‌های دیگر تداوم می‌یابد.

  قاسم پور یکی از موفق‌ترین طرح‌های حیات وحش در طبیعت را طرح احیای آهو در دشت مغان اعلام کرد و گفت: سایت فندقلوی نمین و دشت مغان زیستگاه خوبی برای پرورش و زادآوری آهوی مغان است که با جدیت و تلاش همکاران اقدامات اساسی در این راستا انجام شده است.

  او از اجرای برنامه‌های متنوع به مناسبت هفته محیط زیست در اردبیل خبر داد و افزود: اداره کل محیط زیست اردبیل با تشکیل ستاد استانی نسبت به تدوین و هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت هفته محیط زیست اقدام کرده است.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل برنامه‌های شاخص این هفته را یادآور شد و بیان کرد: اجرای برنامه‌ها و مسابقات فرهنگی و آموزشی برای دانش آموزان و مخاطبان کانون، رایگان بودن موزه تاریخ طبیعی برای بازدید و … از جمله این برنامه هاست.

  قاسم پور همچنین از رونمایی از دو مستند آهوی دشت مغان و تالاب‌های اردبیل در این هفته خبر داد و اظهار داشت: دوره‌های آموزشی برای اچ. اس.‌ای واحد‌های صنعتی و اداری از برنامه‌های این هفته در اردبیل است.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *