×
×

احیای بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی در آذربایجان شرقی

 • کد نوشته: 5814
 • خرداد ۲۰, ۱۴۰۳
 • 16 بازدید
 • ۰
 •  سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه احیای واحد‌های تولیدی راکد از اولویت‌های دولت مردمی بود گفت: در سه سال گذشته بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در استان احیا شد.
  احیای بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی در آذربایجان شرقی

  تراب محمدی در مراسم رونمایی از محصولات جدید شرکت خودروسازی اسنا اظهار داشت: توجه دولت مردمی شهید آیت‌الله رئیسی بیشتر به امور زیرساختی و زیربنایی معطوف بود به گونه‌ای که در این دولت بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام باقی مانده از دولت‌های قبلی تمرکز شد.

  وی از سرگیری فعالیت کارخانه خودروسازی اسنا را از مصادیق عینی احیای واحد‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم برشمرد و گفت: تولیدات این کارخانه مایه خوشحالی و امیدواری فعالان عرصه صنعت است.

  سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در رژیم طاغوت غربی‌ها حاضر نشدند حتی فناوری تولید یک محصول را در اختیار ما بگذارند گفت: اما امروز نیاز‌های کشور در همه زمینه‌ها به دست جوانان برطرف می‌شود.

  وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد تولید در کارخانه خودروسازی اسنا داخلی‌سازی شده است ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک این رقم به ۱۰۰ درصد برسد.

  تراب محمدی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در زمینه قطعه‌سازی جزو قطب‌های کشور است افزود: علاوه بر آن در این استان واحد‌های صنعتی مادر مانند ماشین سازی، ایدم و موتوژن وجود دارد که باید فناوری تولید خود را ارتقا دهند.

  وی افزود: آذربایجان شرقی می‌تواند بخش عمده‌ای از نیاز کشور در تولید اتوبوس‌های شهری را برطرف کند که تحقق آن مستلزم تعامل بیشتر خودروسازان استان با واحد‌های مادر و قطعه ساز این خطه است.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *