×
×

اجرای ۹۰ کیلومتر عملیات میکرو داکت‌گذاری پروژه فیبرنوری در اردبیل

 • کد نوشته: 5826
 • خرداد ۲۱, ۱۴۰۳
 • 15 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: ۹۰ کیلومتر عملیات میکرو داکت گذاری پروژه فیبرنوری در اردبیل اجرایی شده است.
  اجرای ۹۰ کیلومتر عملیات میکرو داکت‌گذاری پروژه فیبرنوری در اردبیل

  شهریار سرداری در جریان بازدید میدانی از پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها در شهر اردبیل، اظهار کرد: پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها به منظور تقویت زیرساخت‌های ارتباطی استان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و هم اکنون تجهیز شهر اردبیل توسط شرکت مبین نت به عنوان مجری طرح در حال انجام بوده و از آغاز طرح تا کنون از حدود ۲۴۰ کیلومتر فیبرنوری پیش بینی شده، به میزان ۶۰ کیلومتر حفاری و ۹۰ کیلومتر عملیات میکرو داکت گذاری اجرا شده است. 

  او افزود: همچنین در ادامه اجرای عملیات پروژه فیبرنوری fttx، تعداد ۴۰ مورد هندهول و ۳۳ مورد fat نصب شده است. مدیرکل ارتباطات استان اردبیل تصریح کرد: ارائه بیش از ۱۵۰ هزار پورت فیبرنوری تا پایان سال ۱۴۰۴ توسط شرکت مبین نت برای شهروندان، سازمان‌های دولتی، مراکز آموزشی، واحد‌های صنعتی و کسب و کار‌ها هدف‌گذاری شده است که با اجرای کامل این طرح همشهریان اردبیلی با ارائه درخواست به شرکت مذکور می‌توانند از این فناوری استفاده کنند.

  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: با تلاش‌های صورت گرفته شده به غیر از شهر نیر که پروژه فیبرنوری به بهره برداری رسیده و در شهر اردبیل این پروژه در حال اجرای عملیات است، در شهر‌های اصلاندوز، مغانسر، آلنی، عنبران، آبی بیگلو و کورائیم تفاهم نامه اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها توسط شهرداری‌ها و شرکت مبین نت امضاء شده است که امیدواریم به زودی شاهد آغاز عملیات اجرائی این طرح باشیم.

   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *