×
×

متقاضیان نوسازی مسکن آذربایجان غربی به ۱۵۳۷۲ واحد رسید

 • کد نوشته: 5858
 • خرداد ۲۲, ۱۴۰۳
 • 17 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: تاکنون ۱۵۳۷۲ تقاضای نوسازی مسکن در استان در سامانه ستاد ملی ثبت شده است.
  متقاضیان نوسازی مسکن آذربایجان غربی به ۱۵۳۷۲ واحد رسید

  سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری آذربایجان غربی که به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: تاکنون ۱۵ هزار و ۳۷۲ واحد مسکونی در ۲۲ شهر استان متقاضی نوسازی هستند و درخواست آنها سامانه ستاد ملی ثبت شده است.

  رسول عطائی ادامه داد: نوسازی مساکن در بافت‌های فرسوده شهری نیازمند یک عزم جدی و مشارکت همه جانبه شهرداران و مسوولان شهرستانی است.

  سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به تخصیص قیر به شهرداری‌های استان نیز، گفت: در راستای آسفالت معابر خاکی محدوده‌های بازآفرینی شهری مصوب استان بیش از ۱۲ هزار و ۴۷۲ تن قیر رایگان به ارزش یک هزار و ۱۶۹ میلیارد ریال طی چند سال اخیر به شهرداری‌های آذربایجان غربی واگذار شده است.

  عطائی افزود: این میزان قیر تخصیصی جهت آسفالت معابر محلات هدف به طول ۲۵۹ کیلومتر در اختیار شهرداری‌های ۱۶ شهر استان قرار گرفته است.

  وی اضافه کرد: جذب قیر بیشتر نیازمند همکاری همه جانبه شهرداران سطح استان است تا رویکرد‌های بازآفرینی شهری با هدف توزیع عادلانه و توسعه استاندارد خدمات و سرانه‌های شهری اجرایی شود.

  وی ادامه داد: با توجه به رشد محدوده محلات هدف و جمعیت ساکن درآنها، این اداره کل با همکاری دستگاه‌های دخیل در برنامه اقدام مشترک در شهر‌های ارومیه، بوکان، پیرانشهر، خوی، سردشت، سلماس، مهاباد و میاندوآب نسبت به بازبینی برنامه اقدام مشترک اقدام نموده که در نهایت ۵۷۲ پروژه به اعتبار بالغ بر ۵۵ هزار و ۳۰۴ میلیارد ریال تهیه گردیده است.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *