×
×

قاچاق چوب‌آلات جنگلی در استان اردبیل به کمترین حد رسید

 • کد نوشته: 5870
 • خرداد ۲۲, ۱۴۰۳
 • 14 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل منابع طبیعی استان اردبیل گفت: تجهیز یگان حفاظت منابع طبیعی به امکانات لازم مانع از قاچاق چوب‌آلات در این استان شده است.
  قاچاق چوب‌آلات جنگلی در استان اردبیل به کمترین حد رسید

  محمود قلی‌زاده گفت: عرصه‌های ملی علاوه بر بازدید و گشت‌های مستمر توسط ماموران یگان حفاظت از منابع طبیعی به وسیله ۲ دستگاه پهپاد و دوربین‌های دارای زوم بالا کنترل می‌شود و در نتیجه هرگونه تغییر در جنگل‌ها و مراتع با تصاویر قبلی مقایسه شده و عوامل دخیل در تضییع این سرمایه ملی مورد پیگیرد قرار می‌گیرد.
  مدیرکل منابع طبیعی استان اردبیل از کشف پنج اصله گرده بینه و ۱۲ اصله الوار قاچاق جنگلی توسط ماموران پاسگاه ویژه منابع طبیعی شهرستان اردبیل خبر داد و افزود: با شناسایی ماموران منابع طبیعی و اخذ دستور قضایی این تعداد گرده بینه و الوار قاچاق جنگلی در یکی از کارگاه‌های چوب در شهر اردبیل توقیف و ضبط شد.
  به گفته او، در این رابطه یک نفر متخلف نیز دستگیر و به مراجع قضایی استان معرفی شد.
  قلی‌زاده افزود: نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بصورت شبانه‌روزی با کنترل گلوگاه‌های قاچاق و بازدید از کارگاه‌های چوب، با متخلفان برخورد جدی و قانونی خواهند کرد.
  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه همگانی بوده و انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا از تخریب منابع طبیعی جلوگیری شود.
  او از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *