در گمرک سهلان چه خبر است؟ / چرا گمرکات برخلاف شعار سال سد راه تولید شده‌اند؟
در گمرک سهلان چه خبر است؟ / چرا گمرکات برخلاف شعار سال سد راه تولید شده‌اند؟
دیار آذربایجان : نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد گمرک سهلان و دپوی نهاده‌های دامی و تجهیزات خطوط تولیدی در گمرکات کشور از وزیر اقتصاد و دارایی سوال کرد.

به گزارش دیار آذربایجان ، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد گمرک سهلان و دپوی نهاده‌های دامی و تجهیزات خطوط تولیدی در گمرکات کشور از وزیر اقتصاد و دارایی سوال کرد.

متن سوال حجت‌الاسلام و المسلمین میرتاج‌الدینی از وزیر اقتصاد به شرح زیر است:

 متأسفانه علی‌رغم سیاست‌های کلان و توصیه اکید رهبر معظم انقلاب در تعیین شعار راهبردی سال مبنی بر رفع موانع تولید و پشتیبانی از آن و لزوم به ثمر رسیدن هر چه سریع‌تر طرحهای تولیدی به ویژه طرحهایی با رویکرد تولید کالاهای استراتژیک، مشاهده می‌شود که فعالان اقتصادی عرصه‌ی تولید، جهت واردات خطوط تولید، ماهها و حتی سالها در هزار توی بروکراسی، قوانین و آئین‌نامه‌های متعدد و متناقض و همچنین کندی سیستم اداری گمرکات، عطای تولید را به لقایش میبخشند که نتیجه آن خروج میلیون ها دلار سرمایه از کشور میباشد.

نظر به پرونده های متعدد واردات خطوط تولید در ادارات متبوع آن وزارتخانه، تطویل فرایند اخذ مجوزهای مربوطه و معافیت گمرکی و فرایند ارزیابی و ترخیص در گمرک‌های کشور بالاخص گمرک سهلان در آذربایجانشرقی که نتیجه آن دپوی هزاران تن ماشین آلات و تجهیزات خطوط تولیدی در انبار گمرکات و متروکه شدن آن‌ها است، از آن وزیر محترم سوال میشود که چه تمهیدات و اقدامات عملی جهت تسریع روند فوق و جلوگیری از متضرر شدن فعالین اقتصادی بخش خصوصی اندیشیده اند؟

نظر به ماهیت استراتژیک و اهمیت ژئوپلتیک گمرک سهلان و پتانسیل بالای آن در پشتیبانی از تولید و تولیدکننده چه تمهیداتی در جهت رفع اوضاع نابسامان این گمرک صورت گرفته است؟ آیا وزیر محترم از وضعیت نابسامان آن خبر دارد که در یک سال گذشته ده‌ها تن از نهاده های دامی در این گمرک مانده و در حال فاسد شدن است؟!  آیا خبر دارید بیش از سه ماه است خطوط تولید چند شرکت ترخیص نشده و علاوه به تاخیر افتادن فرصت های شغلی برای جوانان ، فعالان اقتصادی هم متضرر می شوند.