×
×

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز :
پیری جمعیت ساختار بهداشتی و درمان را تغییر خواهد داد

 • کد نوشته: 2303
 • اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۲
 • 31 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به کاهش جمعیت در استان گفت: با انرژی و پتانسیلی که در شما همکاران ماما وجود دارد امیدواریم در فرهنگ‌سازی جوانی جمعیت و فرزندآوری نقش آفرین باشید و از پیری جمعیت که منجر به عوض شده ساختار بهداشتی و درمان به پیری جمعیت در کشور منجر خواهد شد جلوگیری کنیم.
  پیری جمعیت ساختار بهداشتی و درمان را تغییر خواهد داد

  به گزارش دیار آذربایجان : ، بهمن نقی‌پور در مراسم گرامیداشت روز ماما امروز شنبه شانزدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲  که در سالن دانشکده داروسازی  دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد، ضمن تبریک روز جهانی ماما  اظهار کرد: ماماها فرشتگان روی زمین هستند چرا که نوزادان قبل از اینکه بدنیا بیایند تا موقعی که بدنیا می‌آیند این عزیزان در کنار آنان هستند تا مادر و نوزاد سالم را تحویل جامعه دهند و بنده روز جهانی ماما را به عزیزان بزرگوار که به عنوان ماما افتخار خدمت به مردم را دارند تبریک عرض می‌کنم.

  وی با تاکید بر نقش ماماها در سلامت مادر و نوزاد، مراقبت‌های قبل، حین و بعد از زایمان و کاهش میزان مرگ و میر مادران و نوزادان ادامه داد: در حال حاضر این تلاشگران عرصه سلامت خدمات ارزشمندی به مردم عزیز استان و شمال‌غرب استان ارائه می‌کنند ولی این خدمات کافی به نظر نمی‌رسد و باید اصلاحات جدیدی در این حیطه انجام گیرد.

  وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۲ نه تنها روند جهشی بلکه حمایت از انجام خدمات ویژه در حوزه مامایی باید سرلوحه اقدامات مسئولان دانشگاهی باشد.

  نقی‌پور خواستار توجه به توسعه خدمات کمی و کیفی در این بخش شد و افزود: یکی از مهم‌ترین راهبردها در حوزه‌های خدمت‌رسانی موضوع نیروی انسانی است که از نظر کمی، کیفی، علمی و حمایت‌های مادی و معنوی باید شاهد روند رو به رشد باشیم.

  وی افزود: ما مسئولان دانشگاهی پیگیر مطالبات ماماها از مراجع بالادستی هستیم تا مشکلات آنان هر چه سریع‌تر مرتفع شود و امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های علمی شما و مسئولان دانشگاهی بتوانیم روند روبه رشدی داشته باشیم و استان ما در سطح کشور جزو استان‌هایی باشد که خدمات ویژه ای برای ماماها ارائه داده و الگوی کشوری برای سایر استان‌ها باشد.

  وی با اشاره به کاهش جمعیت در استان گفت: با انرژی و پتانسیلی که در شما همکاران ماما وجود دارد امیدواریم در فرهنگ‌سازی جوانی جمعیت و فرزندآوری نقش آفرین باشید و از پیری جمعیت که منجر به عوض شده ساختار بهداشتی و درمان به پیری جمعیت در کشور منجر خواهد شد جلوگیری کنیم.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *