×
×

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس :
قرار گرفتن جلفا در کریدور جدید مابین ایران و جمهوری آذربایجان

 • کد نوشته: 2763
 • آبان ۳, ۱۴۰۲
 • 364 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه در طرح‌های اولیه جلفا در کریدور جدید مابین ایران و جمهوری آذربایجان قرار نداشت، گفت: بازگشایی راه آهن نخجوان - ارمنستان - روسیه مهم‌ترین موضوعی است که سازمان به‌جد پیگیر آن است و در صورت بازگشایی کریدور‌ها شاهد تحول در عرصه صادرات خواهیم بود.
  قرار گرفتن جلفا در کریدور جدید مابین ایران و جمهوری آذربایجان

  به گزارش دیار آذربایجان :، مجید کیانی عصر امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر منطقه آزاد ارس در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: موانع مسیر افزایش تولید و صادرات شناسایی شده و برای رفع آن‌ها و اتخاذ راهکار پیگیری‌ها از سایر دستگاه‌های اجرایی استمرار دارد و تمام تلاش سازمان، دبیرخانه و وزارت اقتصاد کمک به تولیدکنندگان است. 

  وی افزود: ارس به واسطه موقعیت و اهالی آن، دارای ظرفیت‌های ویژه و بسیاری است و به همین سبب از لحاظ تولید در بین مناطق آزاد پیشتاز و در صنعت و کشاورزی مطرح است.

  رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خاطرنشان ساخت: تفویض اختیار در حوزه غذا و دارو به این سازمان یکی از عوامل تسهیل تولید و سرمایه‌گذاری بود که با پیگیری‌هایمان رخ داد و در حوزه استاندارد هم اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است که در صورت رفع این موارد، بخشی از مشکلات به‌صورت خودکار رفع خواهد شد.

  وی یادآور شد: بازگشایی راه آهن نخجوان – ارمنستان – روسیه مهم‌ترین موضوعی است که سازمان به‌جد پیگیر آن است و در صورت بازگشایی کریدور‌ها شاهد تحول در عرصه صادرات خواهیم بود.

  کیانی با بیان اینکه در طرح‌های اولیه جلفا در کریدور جدید مابین ایران و جمهوری آذربایجان قرار نداشت، تصریح کرد: با پیگیری‌های گسترده که جلفا در این کریدور قرار گرفت و با راه‌اندازی آن کریدور تحول عظیمی در ارس رخ خواهد داد.

  وی خواهان تقویت زیرساخت‌های گمرکی شد و با اشاره به اهمیت صادرات و حضور در بازارهای بین‌المللی، تاکید کرد: غرفه‌داران حاضر در نمایشگاه ایروان بر تاثیرات مثبت این رویداد اذعان داشتند و موفق به افزایش ارتباطات تجاری و انعقاد قرارداد فروش شدند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *