×
×

ارائه ۲۲ هزار خدمت درمانی در هفته اول تعطیلات نوروزی   

 • کد نوشته: 3005
 • فروردین ۸, ۱۴۰۳
 • 31 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ارائه حدود ۲۲ هزار خدمت درمانی از اول فروردین ماه 1403 الی هفتم فروردین در مراکز آموزشی ودرمانی تبریز خبر داد.
  ارائه ۲۲ هزار خدمت درمانی در هفته اول تعطیلات نوروزی   
  دکتر بهمن نقی پور با اشاره به تداوم ارائه خدمات درمانی در مراکز آموزشی و درمانی تبریز در ایام تعطیلات نوروز گفت: در این مدت در مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) ۸۲ مورد عمل جراحی انجام شده و تعداد مراجعه به اورژانس ۲۳۵۴ نفر، ویزیت سرپائی ۱۸۳۶ مورد، تعداد موارد بستری ۳۳۱ نفر و اعزام به سایر مراکز ۱۰۵ مورد بوده است.
  وی افزود: در مرکز آموزشی و درمانی سینا نیز تعداد اعمال جراحی ۱۱۳ مورد، ویزیت سرپایی مراجعین درمانگاه ۲۱۸ مورد، بیماران بستری ۲۶۲ نفر، و پذیرش بیماران اورژانس در این مرکز ۱۵۶۳ نفر بوده است.
  دکتر نقی پور از ۶۰۵ عمل جراحی در مرکز آموزش درمانی شهدای تبریز خبر داد و گفت: در طی هفته اول نوروز تعداد مراجعین به اورژانس این مرکز ۱۸۳۹ مورد ، ویزیت سرپایی ۱۵۵ مورد، تعداد اعمال جراحی ۲۰۹ مورد بوده و تعداد ۳۹۶ عمل نیز در اتاق عمل سرپایی اورژانس انجام گرفته است. 
  وی در خصوص ارائه خدمات در مرکز آموزشی و درمانی کودکان زهرا مردانی آذر گفت: در این مرکز نیز تعداد اعمال جراحی ۲۵ مورد، ویزیت سرپائی ۱۹۶۲ مورد، بیمار بستری ۳۶۰ مورد و تعداد مراجعین به اورژانس ۱۵۵۵ مورد بوده است. 
  وی ادامه داد: خدمات ارائه شده در مرکز آموزشی ودرمانی چشم نیکوکاری نیز در درمانگاه تخصصی ۷۴ بیمار، درمانگاه اپتومتری ۱۱۳ بیمار، درمانگاه پاراکلینیک ۳۷ بیمار، مراجعه به اورژانس  ۱۴۶۷ نفر ، بیماران بستری ۱۷ نفر و اعمال سرپائی اورژانس یک نفر بیمار گزارش شده است. 
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: در مرکز آموزشی و درمانی چشم علوی نیز تعداد ۸۴ نفر توسط متخصص ویزیت شده اند و تعداد ۱۲۸۹ نفر نیز به اورژانس مراجعه کرده و تحت مداوا قرار گرفته اند. 
  دکتر نقی پور ادامه داد: در بیمارستان رازی تبریز نیز تعداد بیماران مراجعه به اورژانس ۹۶ نفر و تعداد افراد بستری ۴۱ نفر و تعداد ۵۵ نفر نیز بصورت ویزیت سرپایی تحت مداوا قرار گرفته اند. 
  وی در خصوص مرکز آموزشی ودرمانی قلب شهید مدنی تبریز گفت: تعداد اعمال جراحی انجام شده در این مرکز ۱۰ مورد، آمار مربوط به ویزیت سرپایی ۶۴۸ نفر ، بیماران بستری ۱۳۸ نفر و آمار مراجعه به اورژانس نیز در این مرکز ۷۵۹ مورد است. 
  وی از تولد ۹۹ نوزاد در مراکز آموزش درمانی تبریز خبر داد و گفت: در طی هفته اول تعطیلات ۳۹ نوزاد در مرکز آموزشی ودرمانی طالقانی تبریز بدنیا آمده است، ۳۹ نفر نیز مورد عمل جراحی قرار گرفتند و ۲۰۴ ویزیت سرپایی در این مرکز انجام شده است. 
  وی افزود: در مرکز آموزشی و درمانی الزهراء نیز در این مدت ۶۰ نوزاد متولد شده است و تعداد اعمال جراحی ۹۵ مورد و تعداد ویزیت سرپایی نیز ۱۳۱۰ مورد بوده است. 
  دکتر نقی پور گفت: در مرکز آموزشی و درمانی اسد آبادی نیز تعداد بیماران مراجعه کننده به اورژانس و سرپائی ۱۸۱۶ نفر بوده اند که تحت مداوا قرار گرفته اند. 
  وی در خصوص بیمارستان باباباغی نیز گفت در این مرکز نیز تعداد مراجعه کنندگان به اورژانس ۳۰ نفر بوده است. 
  وی ضمن تقدیر از خدمات کادر درمانی فعال در مراکز آموزشی ودرمانی گفت: ارائه خدمات در ایام تعطیلات نیز در مراکز آموزشی ودرمانی تبریز روند طبیعی دارد و همکاران ما به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم عزیزمان هستند.
  انتهای پیام/
  منبع: دیار آذربایجان :
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *