×
×

  شهرستان مرند در صدر بارش‌های آذربایجان شرقی  

 • کد نوشته: 3084
 • فروردین ۹, ۱۴۰۳
 • 69 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : شهرستان مرند با ۲۴ میلی‌متر بارش در دو روز گذشته، بیشترین بارش های آذرباجان شرقی را به خود اختصاص داد.

    شهرستان مرند در صدر بارش‌های آذربایجان شرقی  

  به گزارش دیار آذربایجان :،

  به گزارش دیار آذربایجان : ، رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در تمام ایستگاه‌های هواشناسی استان بارش برف و باران ثبت شده است، گفت: مرند با ثبت ۲۴ میلی‌متر آب حاصل از ذوب برف بیشترین بارش استان را به خود اختصاص داده است.
  محمد امیدفر، در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه شهرستان ملکان با ۲۳ میلی متر بارندگی، پس از شهرستان مرند، بیشترین بارش استان را به خود اختصاص داده است، افزود: امروز پدیده غالب در سطح استان وزش باد شدید به ویژه در بعد از ظهر بوده و از اواخر وقت تا عصر چهارشنبه دوباره بارش برف و باران آغاز می‌شود.
  وی با بیان اینکه بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر استان به ویژه هریس، خاروانا، هوراند، کلیبر و مرند به صورت برف خواهد بود، اظهار کرد: بارش در مناطق گرمسیر استان نیز به صورت باران خواهد بود.
  رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز پنجشنبه تا شنبه هفته آینده جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما در استان حاکم می‌شود ولی از اواخر روز شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد جو استان می‌شود.
  امیدفر، ادامه داد: با توجه به وزش باد شدید در بعد از ظهر امروز، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه‌های سبک و عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان فرسوده ضروری است.
  وی خواستار احتیاط در تردد‌های جاده‌ای به ویژه در مناطق کوهستانی و سردسیر استان، صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی، همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی و لباس گرم، اطمینان از سلامت فنی خودرو و لغو سفر‌های غیرضروری و فعالیت‌های کوهنوردی شد.
  وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته خداآفرین با دمای ۱۵ درجه سانتی گراد بالای صفر و هریس با ۲ درجه زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین شهر‌های استان بودند.
  امیدفر، افزود: در این بازه زمانی دمای تبریز در گرمترین زمان به ۶ درجه بالای صفر و در خنک‌ترین زمان به صفر درجه رسید و دمای فعلی (۹.۱۵صبح) این شهر ۲ درجه سانتی گراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه کاهش یافته است.
  انتهای پیام/
  منبع: دیار آذربایجان :
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *