×
×

کشف ۹۲ درصدی پرونده‌های جرایم جنایی در کشور  

 • کد نوشته: 3712
 • فروردین ۱۹, ۱۴۰۳
 • 37 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : معاون مبارزه با جرایم جنایی نیروی انتظامی گفت: با اقدامات موثر کارآگاهان خبره پلیس آگاهی ۹۲ درصد از مجموع پرونده های جرایم جنایی در کشور کشف شده است.

  کشف ۹۲ درصدی پرونده‌های جرایم جنایی در کشور  
  به گزارش دیار آذربایجان، سرهنگ “احمد سعیدیان” با تشریح اقدامات ۱۱ ماهه این معاونت از پلیس آگاهی اظهار داشت: اولویت های امسال معاونت مبارزه با جرایم جنایی کاهش فاصله کشف تا وقوع جرایم، استفاده از روش های علمی و آزمایشگاه و آموزش مستمر ماموران و کارآگاهان در انتقال تجارب بود.
  وی افزود: ارتقای سطح کیفی روابط با رده‌های درون و برون سازمانی پلیس آگاهی، استفاده از ظرفیت کارآگاهان خبره بازنشسته در کشف پرونده‌های راکد و تمرکز بر اجرای موفقیت آمیز طرح های مختلف در راستای مقابله با جرایم مرتبط امسال در دستور کار قرار داشت و مستمر ادامه خواهد داشت.
  وی مبارزه با جرایم خشن را از اولویت های مهم جرایم جنایی دانست و افزود: از ابتدای سال جاری ۶ مرحله طرح مبارزه با سرقت های مسلحانه در استان های هدف اجرا شده که در مجموع تعداد قابل توجهی سرقت مسلحانه کشف و سارقان مسلح مذکور نیز دستگیر شده اند.
  معاون مبارزه با جرایم جنایی کشور ادامه داد: همچنین در هنگام اجرای طرح های یاد شده تعداد زیادی از سرقت های عادی و به عنف نیز کشف شده است.
  وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه مرحله طرح دستگیری سارقان مسلح متواری در کشور به مرحله اجرا درآمده که این سه مرحله نیز موفقیت آمیز بوده و منجر به انهدام باندهای متعددی از سارقان مسلح در این مدت شده است.
  سرهنگ سعیدیان در ادامه اظهار داشت: با اقدامات موثر کارآگاهان خبره پلیس آگاهی بیش از ۹۶ درصد از پرونده های قتل با استفاده از روش های علمی، آزمایشگاهی و تجهیزات فنی پلیسی منجر به کشف شده است.
  وی با اشاره به کارگروه عالی بررسی پرونده های مهم جنایی تصریح کرد: پرونده‌های پیچیده جنایی که تاکنون کشف نشده‌اند در این کارگروه که متشکل از خبرگان آگاهی است مطرح و مورد پیگیری جدی قرار می گیرند که تاکنون پرونده های طرح شده در این کارگروه کشف شده اند.
  این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در ۱۱ ماهه امسال، ۹۲ درصد از پرونده های جرایم جنایی در کشور کشف شده است، افزود: از این کشفیات تعدادی از پرونده های معوقه جنایی که تاکنون کشف نشده بود با پیگیری و تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی و در پی جویی انجام شده منجر به کشف شده اند.
  وی در ادامه خاطرنشان کرد: در پلیس آگاهی هیچ پرونده کشف نشده‌ای از روند پی جویی خارج نشده و همچنان تا حصول نتیجه و کشف پرونده تحت پیگیری قرار خواهد داشت.
  معاون مبارزه با جرایم جنایی با بیان اینکه پرونده های سرقت های مسلحانه با جدیت و نهایت دقت مورد پیگیری کارآگاهان قرار می گیرند، عنوان کرد: کشف ۳ فقره از پرونده های سرقت های طلافروشی و دستگیری ۲ باند سرقت نافرجام ( به واسطه استفاده از تجهیزات بازدارنده مانند دزدگیر، مه پاش، شیشه ضدگلوله، جانمایی مناسب طلافروشی) از دیگر اقدامات پلیس آگاهی در این حوزه است.
  سرهنگ سعیدیان همراهی و مشارکت مردم را زمینه ساز امنیت پایدار در جامعه دانست و عنوان کرد: هدف ما و همکارانمان در سراسر کشور ارتقای امنیت مردم است که امیدواریم بیش از پیش بتوانیم به این مهم بپردازیم.
  انتهای پیام/
  منبع: دیار آذربایجان
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *