×
×

تقاضای ۹۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس ثبت شد  

 • کد نوشته: 3762
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 26 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از ۱۹۴ تقاضای سرمایه‌گذاری به ارزش ۹۵۰ هزار میلیارد ریال در این منطقه در سال جاری خبر داد.‌

  تقاضای ۹۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس ثبت شد  
  به گزارش دیار آذربایجان، مجید کیانی روز یکشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه از ۱۹۴ تقاضای سرمایه‌گذاری، برای ۸۷ طرح مجوز لازم به ارزش ۶۹۰ هزار میلیارد ریال صادر شده است، افزود: در این حوزه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ برابر رشد داشته‌ایم.
  وی همچنین با اعلام اینکه عملیات احداث ۴۱ طرح سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۲۰ هزار میلیارد ریال آغاز شده است، افزود: برای ۳۰ طرح نیز مجوز بهره‌برداری به ارزش ۲۸۰ هزار میلیارد ریال صادر شده است.
  کیانی به میزان صادرات محصولات تولیدی منطقه هم اشاره کرد و گفت: امسال ۱۷۱ میلیون یورو صادرات تولیدات منطقه به خارج از کشور، ۱۲۶ میلیون یورو صادرات از مسیر منطقه و ۱۳ میلیون یورو صادرات مجدد در منطقه صورت گرفته است.
  منطقه آزاد ارس همجوار با جمهوری آذربایجان و نخجوان از ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی و رونق اقتصادی استان برخوردار است و به عنوان صنعتی ترین مناطق آزاد کشور مطرح بوده و در مسیر توسعه صادرات و تجارت با کشورهای منطقه گام برمی دارد.
  انتهای پیام/
  منبع: دیار آذربایجان
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *