×
×

بهره‌برداری از ۸۶ باب زمین چمن مصنوعی در آذربایجان‌غربی

 • کد نوشته: 4346
 • فروردین ۳۰, ۱۴۰۳
 • 35 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: ۸۶ باب زمین چمن مصنوعی ورزشی در دولت سیزدهم در استان احداث شده است.
  بهره‌برداری از ۸۶ باب زمین چمن مصنوعی در آذربایجان‌غربی

  مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی  روز چهارشنبه در آیین افتتاح زمین چمن مصنوعی مدرسه شهید چمران ارومیه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با هدف ارتقای سرانه ورزشی برای استفاده دانش آموزان ۸۶ باب زمین چمن مصنوعی ورزشی در دولت سیزدهم  در استان احداث شده و به بهره برداری رسیده است.

  علی مطهری افزود: با افتتاح زمین چمن مصنوعی مدرسه شهید چمران، تعداد زمین‌های چمن مصنوعی در سطح استان به ٨۶ باب می‌رسد.

  وی ادامه داد: هفت باب سالن ورزشی طی ۲ سال اخیر به فضا‌های ورزش دانش آموزی استان اضافه شده که با احتساب این رقم، تعداد سالن‌های ورزشی مجموعه آموزش و پرورش استان آذربایجان‌غربی به ١٢٠ باب رسیده است.

  مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان نیز اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای این طرح یک تحول بزرگ در موضوع فضا‌های ورزشی اتفاق افتاده که آذربایجان‌غربی یکی از پیشرو‌های این موضوع در سطح کشور است.

  مطهری اضافه کرد: ٨۶ زمین چمن مصنوعی، ۴٢ کلاس درس تربیت بدنی، یک زمین چمن طبیعی و یک زورخانه دانش آموزی طی ۲ سال اخیر در سطح استان احداث و ایجاد شده است.

  وی گفت: همچنین کف پوش ٣٠ سالن ورزشی تعویض شده و ١٩ مورد ایمن سازی و بهسازی سالن‌های ورزشی صورت گرفته است.

  آغاز عملیات اجرایی یک مجموعه و یک سالن ورزشی در مدارس ارومیه 

  کلنگ احداث مجموعه ورزشی مدرسه شهید چمران ارومیه با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی روز چهارشنبه به زمین زده شد.

  به گفته مسوولان آموزش و پرورش آذربایجان غربی، این مجموعه با اعتبار اولیه ١٠ میلیارد ریال و همچنین پیش بینی زمانی یک ساله احداث می‌شود.

  سالن ورزشی سردار شهید زاهدی نیز با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش و مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی در مجموعه ورزشی شهید باهنر ارومیه در خیابان خرمشهر کلنگ زنی شد.

  این سالن در فضایی به مساحت یک هزار مترمربع و اعتبار اولیه ١٠ میلیارد ریال احداث خواهد شد؛ این پروژه تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

  بازدید معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از طرح مهارت آموزی شنا

  صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به همراه مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی، با حضور در مجتمع شهید رجایی ارومیه و استخر این مجموعه از طرح مهارت آموزی شنا بازدیدکرد.

  معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: این طرح برای دانش آموزان دوره‌های چهارم و پنجم ابتدایی به صورت مهارت آموزی و برای دانش آموزان دوره ششم ابتدایی به صورت آموزش شنا خواهد بود.

   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *