×
×

واگذاری امور شهرک‌های صنعتی به صاحبان صنایع در اردبیل

 • کد نوشته: 4644
 • اردیبهشت ۹, ۱۴۰۳
 • 20 بازدید
 • ۰
 • مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: امور شهرک‌های صنعتی به شرکت‌های خدماتی واگذار می‌شود.
  واگذاری امور شهرک‌های صنعتی به صاحبان صنایع در اردبیل

  هاشم علایی گفت: بهسازی و ترمیم معابر شهرک‌های صنعتی شماره یک و ۲ اردبیل اجرایی می‌شود تا با ساماندهی باند رفت و برگشت و لکه‌گیری برخی از معابر شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل، بهسازی و بازسازی گسترده‌ای را در این شهرک‌ها شاهد باشیم.

  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از هزینه‌کرد اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال برای بهسازی و ترمیم زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی اردبیل خبر داد و افزود: یکی از مشکلات حال حاضر شهرک‌های صنعتی شماره یک و ۲ اردبیل فرسودگی معابر و برخی از تأسیسات و زیرساخت‌های آن است که در اثر گذشت زمان مستهلک و از بین رفته است.

  او از نقش بسیار مهم شرکت‌های خدماتی در ارائه خدمات مطلوب به صاحبان صنایع خبر داد و گفت: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی موظف به واگذاری امور شهرک‌های صنعتی به شرکت‌های خدماتی هستیم تا با کم کردن تصدی‌گری بخش دولتی، شاهد واگذاری امور به صاحبان صنایع باشیم.

  علایی افزود: یکی از عمده مشکلات شرکت‌های خدماتی که متشکل از خود کارآفرینان و صنعتگران بوده و بدون کوچکترین چشم‌داشتی در حال ارائه خدمات به واحدهای تولیدی هستند، کمبود منابع مالی است.

  او در ادامه تصریح کرد: یکی از منابع درآمد این شرکتهای خدماتی، دریافت هزینه شارژ و مصرف آن به منظور هزینه‌های جاری و بهسازی معابر و زیرساخت‌های موجود است که با توجه به افزایش قیمت‌ها، این منابع درآمدی کفاف بهسازی و ترمیم حتی یک خیابان شهرک‌های صنعتی را نخواهد داشت.

  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل افزود: بهترین راه حل ممکن اختصاص بخشی از مالیات ارزش افزوده واحدهای تولیدی برای بهسازی زیرساخت‌های موجود است که امیدواریم با مساعدت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، شاهد تحقق این درخواست به حق واحدهای تولیدی باشیم.

  علایی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، تلاش شده با همراهی استاندار و مسئولان کاستی‌های موجود در شهرک‌های صنعتی کاهش یابد که خوشبختانه در چند سال اخیر اعتبارات بسیار مناسبی برای تأمین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی تخصیص یافته که در این زمینه زیرسازی و آسفالت بیش از ۱۵ خیابان شهرک صنعتی شماره ۲ و باند برگشت شهرک صنعتی شماره یک اجرایی و عملیاتی شده است.

  او با تاکید بر حمایت همه‌جانبه از واحدهای تولیدی یادآور شد: پیمان‌سپاری و تعیین پیمانکار بهسازی باند رفت و برخی از معابر شهرک صنعتی شماره یک اردبیل با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال انجام شده که به زودی شاهد اجرای این پروژه زیرساختی خواهیم بود.

  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تصریح کرد: برای بهسازی باند رفت و برگشت و همچنین لکه‌گیری برخی از معابر شهرک صنعتی شماره ۲ نیز اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که تلاش می‌کنیم این پروژه تا پایان نیمه اول امسال عملیاتی و در اختیار واحدهای تولیدی قرار داده شود.

   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *