×
×

برگزاری جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی آذربایجان غربی

 • کد نوشته: 5002
 • اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۳
 • 22 بازدید
 • ۰
 • مرحله استانی ششمین جشنواره رقابتی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی برگزار می شود.
  برگزاری جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی آذربایجان غربی

  سردار «وحیدی» گفت: ششمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری ششمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی در این استان خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره در دو بخش دانش آموزی و عمومی برگزار خواهد شد.

  سردار سرتیپ دوم پاسدار جلیل وحیدی در تشریح برگزاری این جشنواره افزود: «پایگاه اطلاع‌رسانی و خبر»، «شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها»، «نرم افزار‌های کاربردی»، «کلیپ موشن گرافیک وغیره» و «انیمیشن، پویا نمایی» از محور‌ها و قالب‌های این دوره از جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی آذربایجان غربی هستند.

  سردار وحیدی گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره تا پانزدهم خرداد ماه ۱۴۰۳ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره که اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی است ارسال کنند.

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی با بیان اینکه استان آذربایجان غربی شناسنامه درخشانی در حوزه دفاع مقدس دارد تصریح کرد: لذا فضای مجازی بهترین بستر برای نشر ارزش‌های آن دوران است و فعالان فضای مجازی و رسانه‌ها وظیفه خطیری در این عرصه دارند.

  مسئول فضای مجازی و امور بانوان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی نیز در این گفتگو با اشاره به ترویج فرهنگ حماسه دفاع مقدس امری ضروری و مهم است که باید به شکل مطلوب پیگیری شود، بیان داشت: باید با کار فرهنگی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی نسل جوان کشور را بیش از گذشته با آرمان‌های شهدا و رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی آشنا کنیم.

  لیلا سپهری فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از طریق فضای مجازی را راهی مناسب برای درک معانی این حماسه و ورود به این عرصه دانست و تبیین کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب دوران دفاع مقدس گنج بی‌پایانی است که همه ما باید هنر استخراج آن را پیدا کنیم و تاریخ کشور را بر اساس آن تفسیر کنیم.

  وی، دوران دفاع مقدس را بخش مهمی از تاریخ و هویت ملت ایران دانست و تصریح کرد: در حال حاضر محتوا‌های فراوانی درباره دفاع مقدس از جمله تاریخ شفاهی، فیلم، عکس و داستان وجود دارد که باید آنها را برای استفاده در فضای مجازی و در قالب کتاب‌های صوتی، موشن‌گرافی و … منتشر کرد.

  مسئول فضای مجازی و امور بانوان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان شناسایی فعالان عرصه دفاع مقدس و استفاده از این فعالان در شبکه‌سازی‌های مورد نظر و ایجاد زیرساخت مناسب و حمایت از فعالان این عرصه، تهیه بانک اطلاعاتی از فعالان عرصه دفاع مقدس و تلاش برای نخبه‌پروری در عرصه‌های مختلف را از اهداف بر گزاری این جشنواره ذکر کرد.

  سپهری، با بیان اینکه علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره تا مهلت مقرر آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی ارومیه_خیابان دفاع مقدس – اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی، مدیریت توسعه و ترویج فرهنگ دفاع مقدس در فضای مجازی و ماهواره‌ای و یا می‌توانند آثار خود را به شماره ۰۹۱۴۱۸۸۷۱۰۰ در پیام‌رسان‌های داخلی ارسال کنند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *