×
×

رای‌گیری دور دوم انتخابات در پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز آغاز شد

 • کد نوشته: 5042
 • اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۳
 • 18 بازدید
 • ۰
 • همزمان با ۲۲ حوزه انتخابیه در سراسر کشور، رای‌گیری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز آغاز شد.
  رای‌گیری دور دوم انتخابات در پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز آغاز شد

  رقابت برای تعیین تکلیف ۴۵ کرسی باقی مانده دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی از صبح امروز در ۲۲ حوزه انتخابیه آغاز شده است که مردم شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز هم قرار است امروز گزینه مد نظر خود را برای حضور در بهارستان انتخاب کنند.

  طبق اظهارات رضا قاسمیان معاون استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل ۶ هزار نفر برای برگزاری دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه ساماندهی شده اند و قرار است رای شهروندان در ۲۷۶ شعبه اخذ شود.

  بر اساس این گزارش در دور اول دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اردبیل ۱۶۸ نفر رقابت کردند که در دور اول تکلیف ۶ کرسی از هفت کرسی استان در مجلس شورای اسلامی مشخص شد و در حوزه انتخابیه پارس‌آباد ، بیله‌سوار و اصلاندوز هم امیدعلی رعنایی و ابراهیم فهیمی گیگلو به دور دوم راه یافتند.

  جمعیت این حوزه انتخابیه ۲۶۰ هزار نفر است و تعداد واجدین شرایط در شهرستان پارس‌آباد بیش از ۱۱۹ هزار نفر ، بیله‌سوار ۴۴ هزار ۴۸۲ نفر و اصلاندوز ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر و در مجموع در این حوزه ۱۸۵ هزار و ۴۲۷ نفر در این حوزه واجد شرایط هستند.

  در دور اول انتخابات شهرستان اصلاندوز با بیش از ۸۲ درصد بالاترین میزان مشارکت را در این حوزه داشته است و در شهرستان بیله‌سوار میزان مشارکت ۶۵ درصد و در پارس‌آباد ۶۷ درصد ثبت شد.

  استان اردبیل در انتخابات اسفندماه با ۴۹.۳ درصد مشارکت جزو ۱۰ استان برتر کشور قرار گرفت و رتبه اول میزان مشارکت در منطقه شمال و شمال غرب کشور را کسب کرد.

  در دور اول انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز ۲۱ نفر رقابت کردند و میزان مشارکت شهروندان در این حوزه انتخابیه ۶۹ درصد بود.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *