×
×

تجهیز بیش از یک هزار و ۷۰۰ حلقه چاه به کنتور هوشمند در استان اردبیل

 • کد نوشته: 5084
 • اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۳
 • 27 بازدید
 • ۰
 • معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: تاکنون بیش از یک هزار و ۷۰۰ چاه دارای در استان به کنتور هوشمند و حجمی مجهز شده است.
  تجهیز بیش از یک هزار و ۷۰۰ حلقه چاه به کنتور هوشمند در استان اردبیل

  حمید فضایلی گفت: در راستای سیاست‌های وزارت نیرو به منظور جلوگیری از برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی ، امسال نیز بیش از ۲۵۰ حلقه از چاه‌های دارای پروانه بهره‌برداری به کنتور هوشمند و حجمی مجهز خواهد شد.
  معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل افزود: در حال حاضر حدود چهار هزار و ۱۵۲ حلقه چاه دارای پروانه بهره‌برداری در استان وجود دارد که حدود ۲ هزار و ۵۱۷ حلقه از این چاه‌ها به صورت دیزلی و یک هزار و ۶۳۵ حلقه هم به صورت برقی بهره‌برداری می‌شود.
  او همچنین با اشاره به برنامه‌های مدیریت آب و برق استان در مصرف انرژی اظهار کرد: به منظور اطلاع‌رسانی به مشترکین پرمصرف و بدمصرف و الزام آنها به رعایت مصرف مجاز انرژی چاه‌ها ، بیش از ۵۱۰ پیامک از طریق سامانه ساماب اطلاع‌رسانی و از ۴۹۰ حلقه چاه نیز بازدید شده است.
  فضایلی با بیان اینکه پارسال برق ۳۶ حلقه چاه پرمصرف توسط شرکت توزیع برق، قطع شده است، افزود: با همکاری تیم‌های گشت و بازرسی از منابع آب نیز تاکنون برق ۱۰۰ حلقه چاه دارای کنتور هوشمند و حجمی که دستکاری شده بود با اخذ دستور قضایی قطع شده است.
  معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل همچنین تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد از کنتورهای برقی نصب شده بر روی چاه‌ها کنترل‌پذیر و هم رویت‌پذیر می‌باشند و در راستای اجرای برنامه‌های مدیریت آب و برق، درصد تطبیق اطلاعات مشترکین چاه‌های کشاورزی استان اردبیل در سامانه ساماب ۱۰۰ درصد و در سامانه ساپاد وزارت نیرو ۹۹ درصد گزارش شده است.
  فضایلی افزود: با همکاری شرکت توزیع برق استان تا پایان سال تمامی چاه‌های کشاورزی برقی استان به کنتور هوشمند تجهیز خواهد شد تا مدیریت مصرف آب و برق از این طریق انجام پذیرد.

   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *