×
×

بازدید استاندار آذربایجان‌غربی از آبگرفتگی مناطق/برنامه جامع مدیریت بحران تدوین شود

 • کد نوشته: 5431
 • خرداد ۵, ۱۴۰۳
 • 18 بازدید
 • ۰
 • استاندار آذربایجان‌غربی پس از بازدید میدانی از آبگرفتگی در ارومیه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان گفت: برنامه جامع مدیریت بحران تدوین شود.
  بازدید استاندار آذربایجان‌غربی از آبگرفتگی مناطق/برنامه جامع مدیریت بحران تدوین شود

  محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی به همراه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، فرماندار و شهردار ارومیه با حضور در مناطق متاثر از سیلاب در محله کشتارگاه از نزدیک بر روند امدادرسانی و خدمات‌رسانی نظارت کرد.

  حسین مهدی زاده شهردار ارومیه در حاشیه بازدید استاندار آذربایجان غربی از مناطق آبگرفته در ارومیه گفت: در حال حاضر عملیات تخلیه آب از منازل مسکونی گرفتار سیل از سوی اکیپ‌های امدادی سازمان مدیریت پسماند و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه در تمامی مناطق درگیر سیل اجرا شده و کلیه کارکنان ستاد مدیریت بحران شهرداری با آمادگی کامل همچنان در این مناطق حضور دارند.

  روند خدمت‌رسانی مطلوب به مردم در زمان وقوع بحران انجام شود

  استاندار آذربایجان‌غربی پس از بازدید میدانی از آبگرفتگی در معابر ارومیه شبانگاه دیشب، جلسه ستاد مدیریت بحران استان را تشکیل داد و در این جلسه اظهار کرد: روند خدمت‌رسانی مطلوب به مردم در زمان وقوع بحران‌های طبیعی آسیب‌شناسی شده تا این خدمات به نحو شایسته‌ای ارائه شود.

  محمدصادق معتمدیان با اشاره به تجربیات استان در مدیریت بحران در زمان زلزله شهرستان خوی، افزود: در زلزله شهرستان خوی و مدیریت بحران این زلزله، دستگاه‌های اجرایی استان تجربیات خوبی به دست آوردند و ضروری است از این تجربیات در زمان وقوع حوادث دیگر استفاده شود.

  وی با تاکید بر ضرورت هماهنگی بیشتر دستگاه‌های خدمات رسان و دستگاه‌های اجرایی در زمان مدیریت بحران، خاطرنشان کرد: هماهنگی بیشتر برای استفاده از امکانات و تجهیزات مورد نیاز در زمان مدیریت بحران، می‌تواند ارائه خدمات به مردم را تسریع کند.

  استاندار آذربایجان‌غربی بر ضرورت آمادگی و تقویت بیشتر دستگاه‌های امدادرسان نیز تاکید کرده و افزود: تامین تجهیزات مورد نیاز، اجرای مانور‌های بیشتر و برنامه‌های پیشگیرانه و تقویت همکاری بین دستگاهی، می‌تواند در تقویت و افزایش آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان برای خدمت به مردم در زمان وقوع بحران موثر باشد.

  معتمدیان با اشاره به اهمیت تدوین برنامه جامع مدیریت بحران توسط فرمانداری‌ها در شهر‌های مختلف استان، اضافه کرد: فرمانداری‌های استان اعتبارات ویژه‌ای را به این موضوع اختصاص دهند و براساس اولویت بندی مخاطرات احتمالی، این برنامه جامع تدوین شود.

  استاندار آذربایجان‌غربی همچنین توجه به اجرای طرح‌های آبخیزداری برای جلوگیری از بروز سیل در مناطق مختلف استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: طرح‌های مورد نیاز در این حوزه مورد مطالعه دقیق قرار گرفته و در سریع‌ترین زمان اجرایی شوند. 

  وی  با اشاره به خسارت وارد شده به تعدادی از واحد‌های مسکونی در اثر بارندگی‌های اخیر در منطقه کشتارگاه ارومیه، افزود: با توجه به بازدید میدانی عصر امروز از این منطقه، نیاز است ارزیابی‌های دقیق براساس مستندسازی‌های لازم، میزان خسارت‌ها بررسی و در سریع‌ترین زمان نسبت به حل مشکلات مردم اقدام شود.

  استاندار آذربایجان‌غربی، اسکان اضطراری خانواده‌های متاثر از آبگرفتگی، شست‌وشوی منازل، تعمیر و بازسازی‌های مورد نیاز را از اقدامات مدیریت بحران شهرستان ارومیه در این منطقه عنوان کرده و یادآور شد: در قالب طرح‌های بازآفرینی شهری و نهضت ملی مسکن، مشوق‌های لازم برای بازسازی مناظر این منطقه صورت می‌گیرد.

  معتمدیان به شهرداری ارومیه و دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی دستور داد تا با اقدامات پیشگیرانه از جمله بازگشایی برخی از معابر و احداث کانال جدید به موازات کانال قبلی، از بروز چنین حوادثی در زمان بارش‌های شدید باران جلوگیری کند  و مسائل و مشکلات این خانواده‌ها را در سریعتر زمان رفع کنند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *