×
×

هشدار تگرگ و سیلاب در آذربایجان‌شرقی

 • کد نوشته: 5437
 • خرداد ۶, ۱۴۰۳
 • 24 بازدید
 • ۰
 • رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز یکشنبه تا شب چهارشنبه رگبار متناوب باران و در نواحی مستعد تگرگ موجب سیلابی شدن رودخانه‌ها در استان می‌شود.
  هشدار تگرگ و سیلاب در آذربایجان‌شرقی

   امیدفر گفت: نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد که سامانه بارشی در اثر شرایط فصلی و محلی در آذربایجان شرقی تقویت می‌شود و احتمال غرش آذرخش، وزش باد نسبتا شدید و خیزش گرد و خاک وجود دارد.

  وی با اشاره به اینکه شدت بارش‌ها در نواحی شمالی و مرکزی استان بیشتر خواهد بود اظهار کرد: با توجه به شدت بارش ها، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد بنابراین مردم از اتراق در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها و فعالیت‌های کوهنوردی خودداری کنند.

  رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به شدت غرش آذرخش در برخی مناطق گفت: برای پیشگیری از برخورد آذرخش مردم در روز‌های بارانی از رفتن به ارتفاعات و قرار گرفتن زیر درختان در فضای باز خودداری کنند.

  امیدفر ادامه داد: با توجه به رخداد تندباد‌های لحظه ای، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه‌های سبک و در برخی نواحی به ویژه نیمه جنوبی استان احتمال خیزش و یا نفوذ گرد و خاک وجود دارد.

  وی خواستار انجام اقدامات لازم در خصوص مهار آبگرفتگی و سیلاب‌های احتمالی، احتیاط در تردد‌های جاده ای، لغو سفر‌های غیرضروری و فعالیت‌های کوهنوردی، محکم کردن سازه‌های سبک، تابلو‌های تبلیغاتی و سقف گلخانه ها، عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهادکشاورزی استان شد.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *