×
×

کلاهبرداری میلیاردی در تبریز با وعده اعطای ویزا و کار در اروپا

 • کد نوشته: 5495
 • خرداد ۸, ۱۴۰۳
 • 18 بازدید
 • ۰
 • جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از کشف ۶۰ فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال در تبریز با وعده اعطای ویزای اروپا خبر داد.
  کلاهبرداری میلیاردی در تبریز با وعده اعطای ویزا و کار در اروپا

  سرهنگ صابر عباس زاده  گفت: در پی شکایت‌های متعدد شهروندان تبریزی از فردی که با وعده اعطاء ویزا و اعزام آنان به کشور‌های اروپایی برای کار بدون اخذ مجوز قانونی اقدام به کلاهبرداری کرده بود، موضوع در دستور کار ویژه کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

  وی افزود: کارآگاهان در گام اول حدود ۶۰ نفر از شاکیان پرونده را شناسایی و پس از آشکار شدن شیوه و شگرد کلاهبرداری‌های متهم، مشخص شد متهم دفتر کار خود را در تبریز تعطیل و متواری شده است.

  وی اضافه کرد: با گسترش چتر اطلاعاتی و بهره گیری از اقدامات فنی مشخص شد متهم محل سکونت خود را تغییر داده و در شهر‌های ارومیه، مشهد، اصفهان، قم، قزوین، تهران و چند شهر دیگر تردد داشته است از این رو کارآگاهان موفق به شناسایی آخرین محل اختفاء متهم در یکی از شهرستان‌های استان‌های شمال کشور شدند.

  جانشین انتظامی آذربایجان شرقی  ادامه داد: با اخذ مجوز مرجع قضائی، اکیپ کارآگاهان به سرعت به شهرستان اختفا متهم اعزام شده و با اقدامات شبانه روزی گسترده و با بهره گیری از اقدامات فنی و تخصصی در یک عملیات منسجم با رعایت اصل غافلگیری اقدام به دستگیری و دلالت متهم به پلیس آگاهی استان کردند.

  سرهنگ عباس زاده با بیان اینکه متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به ۶۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال معترف و برای دادرسی به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قضایی متناسب روانه زندان شد، خاطر نشان کرد: اعتماد بی جا و مراجعه به مراکز کاریابی غیر مجاز می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را در همه زمینه‌ها به دنبال داشته باشد بر این اساس به شهروندان توصیه می‌شود به هشدار‌های پلیسی توجه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت با شماره‌های ۱۱۰ و ۱۹۷ به پلیس اطلاع دهند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *