×
×

بررسی مشکلات روستا‌های بخش مرکزی اسکو

 • کد نوشته: 5746
 • خرداد ۱۸, ۱۴۰۳
 • 26 بازدید
 • ۰
 • در نشست مشترک فرماندار شهرستان اسکو و نماینده حوزه انتخابیه تبریز در مجلس با دهیاران بخش مرکزی اسکو مسائل و مشکلات مربوط به روستا‌های این بخش بررسی شد.
  بررسی مشکلات روستا‌های بخش مرکزی اسکو

  فرماندار شهرستان اسکو  با اشاره به ظرفیت‌های خوب گردشگری در این شهرستان بر لزوم بهره گیری از این پتانسیل‌ها در جهت توسعه و آبادی روستا‌ها تاکید کرد و گفت: سالانه حدود ۲ میلیون گردشگر از روستا‌های هدف گردشگری گنبرف، عنصرود و کندوان در بخش مرکزی بازدید می‌کند که این تعداد گردشگر می‌تواند ظرفیت خوبی برای عرضه محصولات تولیدی در زمینه دامی، کشاورزی، صنایع دستی و فراورده‌های تبدیلی برای روستائیان بوجود آورد.

   فیروزی اجرای شبکه فاضلاب روستایی در روستاهاتی بالادستی را یکی از خواسته‌ها و ضروریات منطقه عنوان کرد و افزود: اجرای این شبکه نیاز به اعتبارات کلان ملی داشته و همت مسئولین و پیگیری مستمر را می‌طلبد.

  وی با اشاره به ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان به عنوان اولین روستای گردشگری ایران توسط یونسکو بر لزوم حفظ این جایگاه تاکید کرد و گفت:لازم است استاندارد‌های گردشگری جهانی تا حد مقدور و بر حسب مقتضیات قانونی در این روستا اجرا شده و با معرفی بهتر این روستل نسبت به جذب بیشتر گردشگران خارجی اقدام کنیم.

  رضا صدیقی نماینده حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی هم بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه و آبادانی روستا‌ها تاکید کرد و افزود: جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی می‌تواند در رونق اقتصادی فضا‌های گردشگری و توسعه آن نقش مهم ایفا کرده و بر اشتغال و تولید در روستا‌ها کمک کند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *