اولویت های ” نقی پور ” در دانشگاه علوم پزشکی تبریز / احترام به پرسنل را بازمی گردانیم
اولویت های ” نقی پور ” در دانشگاه علوم پزشکی تبریز / احترام به پرسنل را بازمی گردانیم
دیار آذربایجان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: اهمیت به پرسنل و نیروی انسانی از دیگر برنامه های ما است، متاسفانه احترام به پرسنل، نیروی انسانی و عدم رضایت آنها تاکنون نتایج خوبی نداشته است.

به گزارش دیار آذربایجان ، “بهمن نقی پور باسمنجی ” در اولین گفتگوی خود با «نصر» گفت: یکی از برنامه های ما تحقق شعار اهمیت بهداشت و پیشگیری مقدم بر درمان است خواهد بود.

وی افزود: متاسفانه بیشترین هزینه ای که در سیستم درمانی کشور و به تبع آن در استان وجود دارد هزینه کرد در درمان و بهداشت است که متاسفانه در اولویت های اول نیست.

نقی پور باسمنجی گفت: اگر برای پیشگیری اقدام شود هزینه ها کاهش می یابد، این برنامه تمام کشور های پیشرفته دنیا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: برنامه های آموزشی با همکاری رسانه ملی و رسانه های جمعی را در برنامه های خود داریم، برای افزایش آموزش بهداشت برای مردم، نحوه زیستن سالم، زندگی سالم، تغذیه و اهمیت ورزش، بهداشت مدارس و آموزش های لازم برای کودکان که متاسفانه تاکنون عملیاتی نشده است.

وی با اشاره به نقش رسانه ها تاکید کرد: نقش رسانه ها در آموزش بیش از ۵۰ درصد است در این زمینه رسانه ها می‌توانند کمک زیادی داشته باشند، رسانه ها پایه اصلی توسعه اند.

وی خبر داد: اهمیت به پرسنل و نیروی انسانی از دیگر برنامه های ما است، متاسفانه احترام به پرسنل، نیروی انسانی و عدم رضایت آنها تاکنون نتایج خوبی نداشته است، این عدم رضایت باعث شده است برخی از همکاران در سایر استان ها به مردم خدمت کنند.

وی ادامه داد: عدالت بین رشته ای از دیگر برنامه ها است؛ برخی از رشته ها امکانات بسیار خوبی دارند، اما در مقابل برخی رشته ها کاملا برعکس، این نهایت مظلومیت برخی از رشته ها است که ضربه نهایی آن را مریض هایی که مربوط به آن قسمت و دانش آموختگان می شود.

وی اضافه کرد: دود کمبود وسایل آموزشی و این کمبود امکانات نهایتا به چشم مردم می‌رود، در هر صورت سلامتی مردم در خطر است.

نقی پور گفت: از انتقاد سازنده استقبال می کنیم، کسانی که انتقاد سازنده می کنند به پیشرفت مجموعه فکر می کنند که این حائز اهمیت است.

وی در پایان گفت: اینک که به لطف خدا توفیق خدمت در جایگاه مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی تبریز حاصل شده است، لازم می‌دانم از تمامی عزیزانی که بنده حقیر را مورد لطف و محبت خود قرار داده اند و از همه مسئولینی که به اینجانب اعتماد نموده اند تقدیر نموده و از همه مسئولین، اساتید، همکاران و دانشجویان مواکدا استدعا دارم از نصب هرگونه بنر و ارسال گل و شیرینی صرف نظر نمایند.

  • منبع خبر : نصر