گزینه های رجل سیاسی برای منطقه آزاد تجاری ارس !
گزینه های رجل سیاسی برای منطقه آزاد تجاری ارس !
دیار آذربایجان : این روزها دولت در حال پوست‌اندازی است و برهمین اساس مدیران دولت قبل یکی یکی برکنار و مدیران دولت مردمی ایران قوی بر سر کار می آیند.

این روزها دولت در حال پوست‌اندازی است و برهمین اساس مدیران دولت قبل یکی یکی برکنار و مدیران دولت مردمی ایران قوی بر سر کار می آیند.

اما با روی کار آمدن سعید محمد به عنوان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور مناطق آزاد هفتگانه کشور نیز دستخوش تغییرات خواهد شد.

عدم حضور در بین مردم ، عدم برگزاری ملاقات های مردمی ، عدم توجه به مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی ، مشکلات در صادرات و توقف توسعه که مهمترین آن زیرساخت های همچون ( بزرگراه – راه آهن – فرودگاه ، ساماندهی جاده های مرزی و انشعابات واحد های تولیدی ) است باعث نارضایتی عمومی مردم از مدیران این منطقه شده که این مسئله نیز در دیدار چندین ساعت سعید محمد با فعالان اقتصادی و نخبگان ارس نیز به وی تاکید شد و او قول مساعد برای حضور بی واسطه در بین مردم و سایر موارد را داد .

اما در میان این نارضایتی های عمومی از عملکرد و رفتار مدیران منطقه عده ای از رجل سیاسی از جمله نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی ، سایر نمایندگان استان و سیاسیون منطقه در حال بازی شطرنج انتصابات هستند و قصد چینش نفرات خود و کیش و مات همدیگر را دارند .

نفراتی همچون علی شریفی (رئیس اتحادیه کشتیرانی) ، تراب محمدی (مدیر کل سابق میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی) ، ایرج شهین باهر (شهردار تبریز) ، جبار فرجی (شهردار زنوز – شهردار تسوج – مشاور عالی مجموعه های اقتصادی کشور و برگزیده جشنواره اختراعات و نخبگان) جزو گزینه های هستند که زمزمه حضور آنها در قامت مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس چند وقتی است بین مردم شنیده می شود.

بی شک اگر مدیر عامل آینده فردی جوان ، مردمی ، اقتصاددان ، آگاه به مسائل و مشکلات منطقه و دارای ارتباط کشوری نباشد کار برای ارس در این شرایط اقتصادی کشور سخت خواهد شد .مطالبه عمومی مردم آذربایجان‌ انتصاب مدیری بومی، فعال است که بتواند عقب ماندگی شدید این منطقه نسبت به مناطق آزادی همچون کیش و قشم را جبران نماید.