برخورد با گرانفروشی در شبستر تشدید می‌شود
برخورد با گرانفروشی در شبستر تشدید می‌شود
دیار آذربایجان : فرماندار شبستر با تاکید بر لزوم برخورد قاطع با گرانفروشی گفت: توزیع مناسب و نظارت مستمر بر قیمت کالاها و خدمات توسط بازرسان و اتحادیه‌ها ضروری است

به گزارش دیار آذربایجان ، حسین عبداللهی صبح دوشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان شبستر با بیان اینکه برای جلوگیری از گرانفروشی و کنترل قیمت‌ها و خدمات، نیاز به نظارت مستمر از سوی بازرسان صمت و اتحادیه‌ها وجود دارد، افزود؛ به منظور جلوگیری از نارضایتی مردم باید گشت‌های مشترک متشکل از بازرسان اتحادیه‌ها، اداره صمت، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی در شهرستان فعال و به صورت مداوم بر واحدهای تولیدی و اصناف نظارت کنند.

فرماندار شبستر با اشاره به اینکه برخی اصناف به صورت خودسرانه نرخ خدمات خود را افزایش می‌دهند گفت؛ گران فروشی برخی اجناس توسط بعضی اصناف نتیجه زیاده خواهی و بی انصافی آنهاست. چرا باید در اصناف خدماتی چند نرخی وجود داشته باشد، اتحادیه‌های ۱۷ گانه شهرستان باید بر واحدهای زیر مجموعه خود نظارت مستمر کرده و واحدهای متخلف را به مراجع قانونی معرفی نمایند.

وی با اشاره به بازرسی‌های انجام شده از نانوایی‌ها و گزارشات مردمی مبنی بر کمبود نان با توجه به خروج نان از شهرستان گفت؛ باید از خروج سهمیه آرد و نان شهرستان جلوگیری شود و سهمیه دولتی آرد واحدهایی که اقدام به این کار می‌کنند، باید قطع شود.

عبداللهی با اشاره به نظارت بر واحدهای تولیدی بلوک سیمانی گفت؛ با توجه به گزارش‌های دریافتی بلوک‌های سیمانی در شهرستان با قیمت‌ها و کیفیت‌های متفاوت عرضه می‌شود افزود؛ بازرسی از این واحدها با قید فوریت، با حضور ناظر اداره استاندارد انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه پایش و جابجایی کالا در سطح کشور از طریق سامانه جامع انبارها انجام می‌گیرد گفت؛ ثبت موجودی، ورود و خروج کالا در سامانه جامع انبارها ملاک است و چنانچه صاحبان کالا و مراکز نگهداری از این اقدام خودداری کنند کالای آنها قاچاق محسوب می‌شود.

گفتنی است در این جلسه ایجاد و احداث میدان تره بار توسط شهرداری شنداباد مورد بررسی قرار گرفت و ضمن تائید آن توسط کارگروه تنظیم بازار شهرستان دستور پیگیری سریع آن توسط فرماندار برای اداره منابع طبیعی و اداره جهاد کشاورزی صادر شد.