×
×

دیار آذربایجان : گزارش می دهد :
آقای شهردار ! مرکز شهر مرند را دریابید / المان‌ها زبان گویای هویت و فرهنگ شهر هستند/ لزوم برنامه‌ریزی کلان برای ارتقای زیبایی بصری مرند

 • کد نوشته: 2395
 • خرداد ۴, ۱۴۰۲
 • 52 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : مرند ، از جمله باغ شهر های هم شمال‌غرب کشور است که در مقاطع مختلف مدیریت شهری و ادوار شوراهای اسلامی شهر، نگاه ضعیف و توجه نصف و نیمه‌ای به موضوع زیباسازی شهری و ایجاد المان‌ها و جلوه‌های بصری، مبتنی بر هویت ایرانی – اسلامی داشته است.
  آقای شهردار ! مرکز شهر مرند را دریابید / المان‌ها زبان گویای هویت و فرهنگ شهر هستند/ لزوم برنامه‌ریزی کلان برای ارتقای زیبایی بصری مرند

  به گزارش دیار آذربایجان : ، المان‌ های شهری که از آنها به عنوان نماد هم میشود نامبرد زبان گویای تاریخ و هویت شهرها هستند و با توجه به اینکه امروزه، شهرها با سرعت روز افزونی در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته‌اند، المان‌های شهری، به عنوان یک کالبد مهم و تأثیرگذار برای معرفی تاریخ و هویت شهری، جزئی جدانشدنی هستند، عناصری که در ایجاد یک هارمونی، می‌توانند نقش ویژه‌ای را ایفا کنند.

  مرند ، از جمله باغ شهر های هم شمال‌غرب کشور است که در مقاطع مختلف مدیریت شهری و ادوار شوراهای اسلامی شهر، نگاه ضعیف و توجه نصف و نیمه‌ای به موضوع زیباسازی شهری و ایجاد المان‌ها و جلوه‌های بصری، مبتنی بر هویت ایرانی – اسلامی داشته است.

  با این وجود، به دلیل فقدان طرح جامع و علمی مشخص در این بخش، به ساز و کارهای عملی و اجرایی تثبیت شده‌ای از منظر چارچوب‌های اجرایی و هنری در این حوزه نرسیده است.

  با این حال، دوره فعلی مدیریت شهری مرند ، مرکب از شورای اسلامی شهر و شهرداری مرند را باید دوره توجه جدی به مسئله زیباسازی محیط شهری، در قالب نصب المان‌ها، نورپردازی‌ها و دیگر عناصر مرتبط دانست .

  امیدواریم شهردار مرند به المان های مرکز شهر ، میدان امام حسین (ع) و توسعه تفرجگاه شهدا (یوموری تپه) توجه ویژه ای داشته باشد .

  نویسنده: مهدی درخشانی/ سردبیر
  منبع: دیار آذربایجان :
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *