×
×

بازدید هیئت وزارت کشاورزی عراق از باغ هاوسردخانه‌های سیب مراغه

 • کد نوشته: 4914
 • اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۳
 • 27 بازدید
 • ۰
 • هیئت ورزات جهاد کشاورزی عراق از زیرساخت‌های بخش کشاورزی از جمله باغ‌ها و سردخانه‌ها و واحد‌های بسته بندی سیب درمراغه بازدید کردند.
  بازدید هیئت وزارت کشاورزی عراق از باغ هاوسردخانه‌های سیب مراغه

  مدیر باغبانی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: این بازدید به منظور ایجاد بازار هدف برای سیب مازاد مراغه و محصولات کشاورزی استان در کشور عراق برنامه ریزی شده است.

  جعفر وند افزود: نزدیکی شهر مراغه به کشور عراق بهترین مزیت و ظرفیت برای گسترش ارتباطات اقتصادی دوطرف برای صادرات سیب این شهرستان است.

  وی اضافه کرد: باغداران مراغه باداشتن یک سوم باغ‌های سیب استان بیشترین محصول سیب آذربایجان شرقی را تولید می‌کنند.

   وی افزود: سالانه در این شهرستان ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن سیب با کیفیت تولید می‌شود که بخش زیادی از آن به دیگر استان‌های کشور و خارج صادر می‌شود.

  مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان گفت: باغداران مراغه‌ای دانش وتجربه بالایی در تولید سیب دارند و زیرساخت‌های نگهداری، بسته بندی و صادرات این محصول دراین شهرستان فراهم است.

  شهرستان مراغه ۲۴ هزار هکتار باغ دارد که از این میزان حدود ۱۵ هزار هکتار به باغ‌های سیب اختصاص دارد و سالانه در این شهرستان حدود ۴۰۰ هزار تن میوه تولید می‌شود.

  در این شهرستان همچنین برای نگهداری سیب ۵۴ واحد سردخانه به ظرفیت ۱۶۰ هزار تن و ۲ واحد سورتینگ و بسته بندی مکانیزه سیب فعال است.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *